Fincher ve Spacey'den House Of CardsDaha önce İngiltere'de mini-dizi olarak çekilen House Of Cards, aynı isimde bir kitaptan uyarlanacak. Dizinin ilk bölümünü yönetecek olan David Fincher, başrol oyuncusu olarak Kevin Spacey'i ikna etmiş. Dizi, Margaret Thatcher'ın İngiltere Başbakanı olduğu 1990 yılında geçiyormuş. Gözünü yukarılara dikmiş bir politikacının hayatına odaklanacakmış. Dizinin türü politik-gerilim olarak geçiyor.

Diziyi HBO ve AMC'yi geçerek Netflix satın almış. Netflix aslında bir kanal değil. Film kiralama servisi. Dizi alanına da açılmak istediğinden oldukça cömert bir teklifle diğer kanalları geçmiş. 100 milyon doların üstünde bir fiyatla, toplamda 26 bölümden oluşan iki sezona imza atmışlar. Ortada sadece yönetmenin ve başrol oyuncusunun olduğu bir proje için fazla cömert bir teklif. Pilot bölümden bile vazgeçmişler. (Normalde bildiğiniz üzere, bir bölüm çekilir. Buna pilot bölüm denir. Pilot bölüm bir kısım seyirciye izletilerek dizinin potansiyel başarısı ölçülür ve ona göre sipariş verilir.) Netflix bundan da vazgeçmiş.

Bu güzel bir haber. Amerikalı seyircilerin ne dizileri harcadığını iyi biliyoruz. Bu sefer öyle bir kaygımız olmayacak.

İyi bir şey çıkar umarım. Bu aralar Amerikalıların İngilizlerden port ettikleri diziler iyi gidiyor.(bknz.Shameless) Umarım bu da en az onun kadar güzel olur.

0 Yorum Yapıldı:

Yorum Kuralları:

- Yorumlarınız kişiliğinizi yansıtır.
- İsimsizlik vahşi doğaya özeldir. Yorum yaparken isminizi de bahşedin.
- Türkçe'de q, w ve x harfleri yoktur.
- Noktalama işareti olmayan yazının Arapça'dan farkı yoktur.
- Yorum kutusunun altındaki "E-posta yoluyla abone ol" seçeneği ile yorum takibi yapabilirsiniz.